„Kokia mūsų fotografijos archyvų ateitis?"

Birželio 18 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyko diskusija „Kokia mūsų fotografijos archyvų ateitis?”, pakvietusi į atvirą pokalbį apie fotografų archyvų išliekamąją meninę ir istorinę vertę, jų, kaip reikšmingos Lietuvos kultūros paveldo dalies, saugojimo problemas.

Vienas opiausių klausimų, kurį tenka spręsti kiekvienam fotografui, yra jo archyvo aktualizavimas ir išsaugojimas. Poreikį disponuoti fotografijos kūrėjų darbais demonstruoja tiek privačios, tiek valstybinės institucijos, tačiau siūlomos kolekcijų įsigijimo, saugojimo bei sklaidos sąlygos yra skirtingos, turinčios ir privalumų, ir trūkumų.

Fotografijos muziejaus Vito Luckaus fotografijos centro organizuotoje diskusijoje buvo keliami klausimai apie fotografų archyvų turinio kokybę ir formą (atspaudus, negatyvus, skaitmenines laikmenas), vertės nustatymo įrankius ir kriterijus, atrankos prioritetus ir rinkinių formavimo tendencijas.

Nuomonę apie šiuos bei kitus klausimus išsakė diskusijos dalyviai: Šiaulių fotografijos muziejaus vadovė Vilija Ulinskytė-Balzienė, fotografijos istorikė dr. Margarita Matulytė, kultūros kritikas Virginijus Kinčinaitis, Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis, LFS Kauno skyriaus vadovas Gintaras Česonis, LFS Klaipėdos skyriaus pirmininkas Darius Vaičekauskas. Diskusijos moderatorė – menotyrininkė Ieva Meilutė-Svinkūnienė.