Į muziejus įleidžiami tik apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones dėvintys lankytojai, atvykę ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus.

Jeigu yra galimybė, rekomenduojame kasoje atsiskaityti ne grynaisiais pinigais, o banko kortele.

Muziejuose privalu laikytis saugaus, ne mažesnio kaip 2 m atstumo nuo kitų asmenų.

Lankytojai turi leisti muziejaus darbuotojui pamatuoti jų kūno temperatūrą. Darbuotojas gali neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 laipsniai C ir daugiau) ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas).

Muziejuose lankytis nerekomenduojama rizikos grupės asmenims (vyresnio nei 60 m. amžiaus) ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše, patvirtintame LR sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 23 d. įsakymu Nr.V-483.

 

Nepamirškite laikytis asmens higienos:

Kosint ar čiaudint, būtina užsidengti burną ar nosį su vienkartine nosine, nusisukti.

Jei nosinės neturite – kosėti ar čiaudėti į drabužius, kurie nekontaktuos su atvira ranka ir veiks kaip oro filtras (į alkūnės linkį, skverną).

Kosint ar čiaudint neužsidengti burnos ar nosies delnu.

Nosiai valyti bei išsišnypšti naudoti vienkartines nosines, jas panaudojus išmesti į šiukšlių dėžę ir nedelsiant nusiplauti rankas.

Nekosėti ir nečiaudėti aplinkui esant kitų žmonių (reikėtų išeiti į kitą vietą).

Neiškvėpti oro į kito žmogaus pusę.

Sveikas žmogus, atsidūręs kito žmogaus kosėjimo ar čiaudėjimo zonoje, turėtų nuo jo pasitraukti, trumpam sulaikyti kvėpavimą.

Būtina dėvėti medicininę kaukę, jei kosėjame ir čiaudime, kad sulaikytume su lašeliais viruso pasklidimą aplinkoje. Nepamirškime pakeisti kaukę nauja kuomet dėvima tampa drėgna. Vienkartinės kaukės pakartotinai nenaudojamos.

Panaudotas kaukes, servetėles ir kitas medžiagas išmesti ir nedelsiant nusiplauti rankas.

Kad virusas nepatektų į sveiką organizmą, neliesti akių, nosies ir burnos nenusiplovus rankų.

Bendri rankų higienos reikalavimai (plovimas) – prieš valgymą, po tualeto, po kontakto su gyvūnais, jų išskyromis, grįžus iš bet kokios viešos vietos.

Jei nėra galimybės nusiplauti rankų, galima naudoti alkoholio pagrindu pagamintą rankų antiseptiką su ne mažiau kaip 60% alkoholio.