Kaip ir kasmet, Fotografijos muziejus vienijasi su Ugdymo plėtotės centru, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija bei Švietimo ir mokslo ministerija bendram tikslui – siekti geresnės mokinių mokymosi kokybės, skatinti mokyklų ir kultūros organizacijų bendradarbiavimą, sudaryti galimybę mokytojams susipažinti su kultūros įstaigų edukaciniais projektais ir veiklomis.

Penkmečio jubiliejų švenčiančioje kultūros edukacijos savaitėje „Menų dūzgės“, Fotografijos muziejus kviečia Lietuvos pradinių bei vyresniųjų klasių mokytojus apsilankyti muziejuje veikiančioje tarpukario kūrybinės fotografijos parodoje „Tapatybės formatai. Tradicija ir modernumas tarpukario Lietuvos fotografijoje“, išsamiau susipažinti su parodos ekspozicija bei išbandyti kūrybiškas interaktyvias užduotis, iliustruojančias parodoje eksponuojamų fotografijų atlikimo technologiją ir meninius tarpukario fotografų ieškojimus.  „Menų dūzgių“ dalyviai taip pat susipažins su muziejaus vykdomomis tęstinėmis edukacinėmis veiklomis, kurios galėtų papildyti mokyklų programas.

Muziejaus fotolaboratorijoje dalyviai pirmą kartą išbandys cianotipijos procesą ant pačių pasigaminto popieriaus – jį nutepę specialu chemijos mišiniu ir pasitelkę kūrybiškumą iš mūsų paruoštų medžiagų sukomponavę vaizdą, stebės, kaip dienos šviesoje jis virsta mėlynos spalvos fotografiniu atspaudu. Dienos pabaigoje renginio dalyviai apsilankys muziejaus šiuolaikinėje foto studijoje, kur tapę fotografo asistentais ir modeliais susipažins su klasikine apšvietimo schema, profesionalia studijine įranga, patys išbandys darbą foto studijoje.

„Menų dūzgių“ dalyviai gaus Ugdymo plėtotės centro pažymą apie dalyvavimą renginyje.

Tikimės, jog pasisėmę įkvėpimo ir įgiję patirties mokytojai į Fotografijos muziejaus erdves grįš jau kartu su savo mokiniais.

„Menų dūzgės“ renginio Fotografijos muziejuje programa:

10.00–11.30 Fotografijų parodos „Tapatybės formatai. Tradicija ir modernumas tarpukario Lietuvos fotografijoje” analizė ir edukacinė veikla parodoje.

11.40–12.25 Fotografijos muziejaus tęstinės edukacinės programos – teorija ir praktika. (1 ak. val.)

12.25–13.30 Pietų pertrauka.

13.30–15.00 Popieriaus gamybos ir cianotipijos kūrybinės dirbtuvės. (2 ak. val.)

15.15–16.00 Edukacinė programa „Fotografo asistentas“. (1 ak. val.)