Ar žinojai, jog šiandien pasaulyje kas dvi minutes padaroma tiek fotografijų, kiek per visą devynioliktą amžių? Tikriausiai ir tu kiekvieną dieną fotografuoji? Ne išimtis – gimimo diena. Koks gimtadienis be nuotaikingų šventės fotografijų? O jeigu tu su draugais gimtadienio šventę atšvęstumei Fotografijos muziejuje?

Kas tavęs laukia?

Nuotaikingai nusiteikęs edukatorius!

Fotografijos muziejaus dovanėlė!

Jauki šventės erdvė!

Galimybė aplankyti veikiančias parodas ir stogo terasą!

Ir žinoma – šviesos magija, fotografiniai potyriai ir paslaptys bei puikiai praleistas laikas!

Ką gali išbandyti?

Šviesos laboratorija

Nerūpestingai nuspausti mygtuką, bakstelėti ekrane ir pasidalyti socialiniame tinkle – tik tiek šiandien tereikia pastangų ir pasaulis srūva milijardais skaitmeninių fotografinių vaizdų. Tai, be abejonės, puiku, tačiau kodėl nepamėginus sukurti šį tą savito ir nepakartojamo?

Užsiėmimo metu Fotografijos muziejaus studijoje ir fotolaboratorijoje išbandysite autentišką fotografijos technologiją. Naudodamiesi mūsų pagamintais „pinhole“ fotoaparatais, šviesai jautriame popieriuje susikursite vieninteles ir nepakartojamas fotografijas ir patys jas išryškinsite fotolaboratorijoje, o nekasdieniai potyriai liks atminimui.

Fotografo asistentas

Fotografas – tai fotostudijos šeimininkas. Čia jis tyrinėja šviesą, kuria subtilų santykį su fotografuojamu modeliu, įkvėpia gyvybę statiškiems objektams meistriškai valdydamas šviesas. Valdyti šviesą – nelengva, bet labai įdomi užduotis. Fotografas žino įvairius apšvietimo būdus, jų kuriamus efektus ir praktiškai juos naudoja dirbdamas studijoje.

Užsiėmimo metu susipažinsite su klasikine apšvietimo schema, profesionalia studijine įranga, patys išbandysite darbą studijoje fiksuodami savo gimtadienines nuotaikas. Po užsiėmimo galėsite savo nuotrauką  įsirašyti į atmintuką arba ją atsiųsime elektroniniu paštu.

 

Mėlyni saulės atvirukai

Atrodytų neįmanoma, kad fotografijai sukurti gali pakakti tik paprasto specialiu tirpalu užtepto popieriaus ir saulės šviesos, tačiau tokia fotografijos technika žinoma dar nuo XIX a. vidurio ir vadinasi cianotipija.

Fotografijos muziejuje cianotipijos procesą išbandysite patys! Iš mūsų parengtų priemonių pasigaminę šviesai jautrų popierių ir ant jo sukomponavę vaizdą, stebėsite, kaip dienos šviesoje jis virsta mėlynos spalvos fotografiniu atspaudu.

Fotograma – šešėlinio vaizdo drama

Jeigu Jus kas nors pakviestų fotografuoti be fotokameros, ką pagalvotumėte?

Sutiktumėte? O gal pamanytumėte, kad tai neįmanoma? Mes jus kviečiame įsitikinti, kad tai labai realu, nenuspėjama ir įdomu!

Užsiėmimo metu tamsioje laboratorijoje, apšviestoje raudona šviesa, gaminsime fotogramas. Fotograma – viena iš seniausių ir paprasčiausių fotografikos formų.  Tai šešėlinis daikto vaizdas jautriame fotopopieriuje, gautas be fotokameros. Kūryba prasidės nuo tos akimirkos, kai pasiruošite savo kompozicijas ir jas sudėliosite ant šviesai jautraus popieriaus. Galite atsinešti savo daiktų ir taip fotogramą padaryti dar asmeniškesnę. Kai būsite visiškai tikri dėl kompozicijos, kūrinys bus apšviečiamas kryptine šviesa ir vėliau ryškinamas specialiomis cheminėmis priemonėmis. Taip ir atsiras vaizdas be fotokameros! Galėsite jį ir kitiems parodyti, ir apie visa tai papasakoti.

Plačiau apie edukacijas

Kiek draugų gali pasikviesti?

Nuo 5 iki 15 šventės dalyvių

Kiek laiko švęsi?

3 valandas

Kiek kainuoja?

100 Eur + 4 Eur / 1 asm.